אודות המכון

מטרת מכון שערים לגיוס היא מציאת פתרונות עבור מתגייסים, חיילים סדירים, אנשי קבע וחיילים במילואים, אשר מתמודדים עם קשיים רגשיים, קשיי הסתגלות ובעיות משפטיות. שאיפתנו היא לסייע למי שיכול, להשלים שירות בהצלחה.

מכון שערים לגיוס הוקם על ידי אנשי מקצוע מתחום בריאות הנפש, חוק ומשפט אשר שרתו בצה"ל שנים רבות והם מוכשרים ומיומנים במציאת פתרונות ייחודיים המתאימים לצרכיו של כל פונה.

 

במכון שלוש יחידות:

 

1. אבחון והערכה מקצועית והמלצות למתמודדים עם בעיות בתחומים רגשיים: 

יחידה זו עוסקת בתחום בריאות הנפש וקשיי ההסתגלות ובהערכת ההתאמה של חיילים בשלבים השונים, לסוגי שירות שונים והמלצות באשר לשירות הצבאי. בה תפגשו קב"נים מיומנים, בעלי ניסיון רב, אשר שרתו במגוון יחידות כגון, לשכות גיוס, יחידות שדה, כלא צבאי ועוד. בנוסף תפגשו ביחידה זו, פסיכיאטרים בכירים לילדים, נוער ומבוגרים, מומחים בהערכה, אבחון וטיפול ואשר מכירים את השירות הצבאי מזוויות מגוונות. מטרת ההתייעצויות, אבחון וההמלצות היא להימנע ככל האפשר מהיווצרות קשיי הסתגלות או משברים נפשיים בשירות. אנשי המקצוע יעריכו איזה סוג של שירות צבאי מתאים לפונה ולכוחותיו. במקרים בהם הדבר נדרש יומלץ על פטור משירות צבאי. היחידה מנוהלת על ידי רס"ן מיל' שירה אורי, קצינת בריאות נפש.

2. ייעוץ וייצוג משפטי:

היחידה השנייה היא היחידה המשפטית. בה תפגשו עורכי דין אשר מומחים במשפט הצבאי. המשפט הצבאי שונה במהותו מזה האזרחי ועיסוק בו מצריך מומחיות וניסיון ייחודי. יצוג משפטי יכול לסייע גם במצבים של הסתבכות עם החוק הצבאי וגם במצבים מגוונים אחרים, כגון, ערעור על פטור משירות צבאי או תיווך מול גורמים שונים בצבא. בייצוג המשפטי ניתן להיעזר בסיכום אבחון פסיכיאטרי אשר גם הוא מוצע כחלק משירותי המכון.

3. טיפול רגשי ואימון תפקודי כהכנה לשירות הצבאי:

היחידה השלישית היא היחידה הטיפולית, העוסקת בתהליכי הכנה רגשית ותפקודית לשירות וכן בסיוע בשירות הצבאי עצמו. בה תפגשו אנשי טיפול מתחומי הפסיכותרפיה, האימון והריפוי בעיסוק, שיש להם מיומנויות ייחודיות בטיפול מכין ומסייע לפני הגיוס וכן בטיפול בחיילים בזמן השירות. החטיבה מנוהלת על ידי נירית שיין, פסיכולוגית קלינית וארגונית, אשר שרתה כפסיכולוגית ביחידות שונות.
• עמדת המכון כלפי גיוס ושירות בצבא חיובית ותומכת, ומטרתנו הנה לסייע להתגייס ולסיים שירות בהצלחה, בדרך של הכוונה לסוג השירות המתאים. זאת במקרים בהם הדבר אפשרי – ואלו, אנו מאמינים, רובם המכריע של המקרים. במצבים בהם אין התאמה לשירות כלל, אנו מסייעים גם בתהליך השחרור וקבלת פטור משירות צבאי.

  • המכון מכיר בחשיבות הטיפול המקצועי בצבא, ומהווה למעשה שירות משלים ולא תחליף. כל עובדי המכון הינם בעלי זיקה חיובית לשירות הצבאי ולערכי צה"ל ורואים בשירות זכות שיש לסייע לכל אחד למצותה עד תום.יחד עם זאת, מתוך היכרות מעמיקה של המערכת, אנו יודעים שישנם נערים ונערות הזקוקים גם לליווי אנשי מקצוע מחוץ למערכת.

  • ייחודו של הטיפול אצלנו הנו ביכולת לקיים סודיות מוחלטת שמאפשרת העלאת הבעיות והלבטים באופן מקיף, מעמיק ומלא ומתוך כך הבנת הצרכים הייחודיים של הפונה באופן יסודי. מתוך הערכה מקיפה זו אנו יכולים למצוא את הפתרון המתאים עבורו ולהמליץ עליו לצבא. ההערכה המקצועית נעשית בנינוחות, באווירה נעימה וברובם המכריע של המקרים, בשיתוף עם ההורים. הערכה זו מתכללת ולוקחת בחשבון גם חוות דעת ממטפלים המלווים את המתגייסים או את החיילים.

  • סל השירותים במכון מקיף ומגוון, ומאפשר לנו לעזור במגוון רחב של בעיות. אנו מציעים התייעצות עם קב"ן בשלבים הקודמים לגיוס ובמהלך השירות הסדיר. התייעצות זו מסייעת בהערכת הכוחות והקשיים של המתגייס או החייל והתאמתו לסוגי השירות הצבאי הקיימים. בנוסף אנו מציעים הערכה פסיכיאטרית בשלבים השונים. על בסיס ההערכות הללו, ניתן לקבל אצלנו טיפול הממוקד בהסתגלות לשירות הצבאי. כל הפונים מקבלים מכתב מפורט הכולל את ההערכה ואת המלצותינו לצבא. כמו כן, ניתן לקבל אצלנו ייצוג משפטי ובמידת הצורך ניתן לשלב בין הערכה פסיכיאטרית או חוות דעת פסיכיאטרית לבית המשפט, לבין ייצוג משפטי.

* המכון מוכר ומאושר על ידי משרד החינוך.
טל: 1-700-505-305 | מייל: hagit@shearim.biz | חפשו אותנו בפייסבוק: שערים לגיוס