החזון שלנו

אנחנו מאמינים שלכל מי שמסוגל לכך, מגיעה הזכות לשרת בצה"ל בתנאים שמתאימים עבורו, ומאפשרים לו תפקוד, בטחון רגשי והצלחה.

זכות זו שמורה לכולם, כולל מתגייסים, חיילים סדירים, אנשי מילואים ואנשי קבע, המתמודדים עם קשיי הסתגלות או בעיות בתחום בריאות הנפש וגם לאלו הזקוקים לסיוע בתחומי החוק והמשפט. מטרתנו לעזור להם ככל יכולתנו למצות זכות זו עד תום.

אנו רואים חשיבות עליונה לעשות כמיטב יכולתנו על מנת שגם אלו המתמודדים עם קשיים יזכו למלוא ההבנה, הכבוד וההתייחסות, החל מההליכים בלשכת הגיוס, דרך שלבי השירות השונים ועד שירות הקבע או המילואים.

 

הערכים המנחים אותנו:

 

חשיבות השירות בצה"ל – מדינת ישראל נמצאת מאז הקמתה, בעימות בטחוני מתמשך. אנו, מקימי ועובדי המכון, שרתנו שירות משמעותי וממושך ואנו רואים חשיבות ערכית ומוסרית בהשתתפות חלקים גדולים ככל האפשר באוכלוסיה בשירות בצה"ל.

השירות בצבא כחוויה מצמיחה ומחזקת – בשירות שאינו תואם את הכוחות, טמון פוטנציאל לסבל רב, קשיי הסתגלות ומצוקה נפשית, לחייל ולמשפחתו. שירות מותאם, לעומת זאת, מאפשר לנער ולנערה לגלות בעצמם יכולות וכישורים חדשים ולחזק את בטחונם העצמי ואת תחושת המסוגלות שלהם.

• אסור בשום אופן שחובת השירות תבוא על חשבון בריאותו הנפשית של החייל – אנו רואים בשירות הצבאי חובה וגם זכות. יחד עם זאת, מצבים של קשיי הסתגלות או חלילה בעיות נפשיות, חייבים להיפסק בהקדם לפני שמחמירים ואין לשים את חובת השירות לעולם לפני בריאותו של הפרט.

• הכרה בשוני בין אדם לאדם – לכל אחד הכוחות, היכולות, המשאבים העומדים לרשותו וגם קשיים, מצוקות וצרכים. כל אלה מיוחדים לנער המתגייס ויש למצוא להם פתרונות ייחודיים והולמים גם בצבא.

• מקצועיות – רק אנשי מקצוע מיומנים, מנוסים ומומחים בטיפול במתגייסים וחיילים ומכירים את ההליכים בלשכת הגיוס ובשירות הצבאי, יכולים לתת מענה נכון ומדוייק עבור אוכלוסייה זו.

• איכות השירות – מתגייס/חייל והוריו העומדים לפני החלטות משמעותיות כלכך בלשכת הגיוס או בשירות עצמו, זכאים לעסוק בהחלטה זו בנחת, תוך מתן אפשרות לביטוי, ובסיוע והכלה של אנשי מקצוע.

• מעורבות ההורים – אנו מאמינים שברובם המכריע של המקרים, החלטות הרות גורל עבור המתגייס והחייל חייבות להתקבל בשיתוף עם ההורים. חלקם הגדול של מטופלנו הם קטינים לפי החוק (מתחת לגיל 18) וחלקם עברו את גיל 18 רק לאחרונה. ישנה חשיבות להשתתפות ההורים, הן כמקור מידע חיוני המסייע לביצוע הערכה מקצועית מקיפה, והן בחלטות עצמן.

• השלם גדול מסך כל חלקיו– בעיות הקשורות לגיוס ושירות הן פעמים רבות מורכבות ומצריכות מענה של מספר גורמים מקצועיים. אצלנו מגוון של אנשי מקצוע רלוונטיים, כולם תחת קורת גג אחד, אשר נמצאים במקום אחד ועובדים בשיתוף פעולה מלא. כולם מוכוונים, יחד ולחוד, לטפל במצוקותיו של המתגייס והחייל.

 

הייחוד שלנו:

 

מכון 'שערים לגיוס' הנו המכון היחיד בארץ שמומחיותו היא טיפול בחיילים ומתגייסים. אנשי המקצוע שלנו בעלי ניסיון עשיר בהערכה מקצועית של התאמה לסוגי שירות שונים ומציאת מענים בהתאם להערכה זו.סל השירותים במכון מגוון ומקיף ומאפשר לנו ללוות את החייל לאורך כל הדרך. החל משלב המיונים בלשכת הגיוס וכלה בשירות הקבע או המילואים. הם מכירים את האפשרויות הקיימות בצבא ויודעים מה ניתן לעשות במגוון מצבים. נסיוננו הרב לימד אותנו שהתאמת סוג השירות לחייל, מנבא הצלחה והשלמת שירות. אנו רואים את עצמנו כשירות משלים לצבא ולא כגוף העומד נגדו – חוות הדעת שלנו מכובדות על ידי גורמי בריאות הנפש בצבא ומסייעות הן למטופל והן לצבא בהחלטה לגבי השירות המיטבי עבורו.

 

 

* המכון מוכר ומאושר על ידי משרד החינוך.
טל: 1-700-505-305 | מייל: hagit@shearim.biz | חפשו אותנו בפייסבוק: שערים לגיוס